Fibromiyalji ve Biorezonans

Fibromiyalji ve Biorezonans

5/26/2021

Fibromiyalji, uzun süre devam eden ve kronik bir hastalıktır. Kas ve kemik sistemindeki yoğun ağrı çoğu zaman yorgunluk ile ilişkilendirilir. Fibromiyalji testlerle tespit edilemez veya ölçülemez. Semptomları subjektif olduğu ve net bir bilinen nedeni olmadığı için fibromiyalji sıklıkla başka bir hastalık olarak yanlış teşhis edilir.

Bu hastalık için genel bir testin olmayışı tedavi konusunu zorlaştırmaktadır. Tıbbı çevrelerde artık eskisinden daha yaygın olarak kabul görülmesine rağmen, bazı doktorlar tarafından fibromiyalji gerçek bir durum olarak görülmüyor. Geçmişte pek çok doktor, insanların bu saptanamayan ağrıyı -reçeteli ağrı kesici ilaç almak için bir bahane - olarak kullanabileceğinden endişe ediyordu. Doktorlar şimdi bu durumun tedavisinde ve yönetiminde yaşam tarzı değişikliklerinin ilaçlardan daha iyi olabileceğini keşfediyor. Doktorlar bu tanıyı kabul etmeye başladıkça, toplumun fibromiyaljiyi tedavi etmenin etkili yollarını araştırması daha olasıdır.

Fibromiyalji belirtileri nelerdir?

Fibromiyalji sıklıkla tetikleyici noktalar veya hassas noktalar olarak adlandırılan hassasiyet alanları ile ilişkilidir. Bunlar vücudunuzda hafif basıncın bile ağrıya neden olabileceği yerlerdir. Bu tetik noktalarının neden olduğu ağrı, vücudunuzun birçok bölgesini etkileyen tutarlı bir donuk ağrı olarak da tanımlanabilir. Bu ağrıyı en az üç ay boyunca yaşamanız durumunda, doktorlar bunu ''fibromiyalji'' belirtisi olarak kabul edebilir.

Yorgunluk

Uyku problemi

Dinlenmiş hissetmeden uzun süre uyumak

Baş ağrısı

Depresyon

Kaygı

Odaklanamama veya dikkat vermede zorluk gibi durumları yaşayan kişilerde kronik ağrı olasıdır.

Tetik noktaları nelerdir?

Ortak tetikleme noktaları şunları içerir:

· başın arkası

· üst göğüs

· omuz

· dizler

· dış dirsekler

Tetikleyici noktalar artık fibromiyalji tanısının odağı değildir. Bunun yerine, doktorlar üç aydan fazla bir süredir yaygın ağrı bildirirseniz ve ağrıyı açıklayabilecek teşhis edilebilir bir tıbbi durumunuz yoksa, teşhis koyabilirler.

Fibromiyaljiye ne sebep olur?

Tıp araştırmacıları ve doktorları net olarak fibromiyaljiye neyin yol açtığını bilmiyor. Bununla birlikte, onlarca yıl süren araştırmalar sayesinde, birlikte çalışabilecek faktörleri anlamaya yakınlar.

Bu faktörler şunları içerir:

- Enfeksiyonlar: Önceki hastalıklar fibromiyaljiyi tetikleyebilir veya durumun semptomlarını kötüleştirebilir.

- Genetik: Fibromiyalji sıklıkla ailelerde yatkınlık görülür. Bu tür bir öyküsü olan bir aileniz varsa, onu geliştirme riskiniz daha yüksektir. Araştırmacılar, bazı genetik mutasyonların bu durumda bir rol oynayabileceğini düşünüyor. Bu genler henüz tanımlanmadı.

- Travma: Fiziksel ya da duygusal travma yaşayan insanlar fibromiyalji gelişebilir. Durum travma sonrası stres bozukluğu ile ilişkilendirilmiştir.

- Stres: Travma gibi, stres vücudun aylarca ve yıllar boyunca uğraştığı uzun süreli etkiler yaratabilir. Stres, fibromiyaljiye katkıda bulunabilecek hormonal bozukluklarla ilişkilendirilmiştir.

Fibromiyalji için doğal ve tamamlayıcı tedaviler var mı?

Günümüzde fibromiyalji tedavisinde uygulanan farklı birçok yöntem vardır. Fizik tedavi, egzersiz, lokal enjeksiyonlar bunlardan bazılarıdır.

Fibromiyaljiye bağlı ağrılar, biorezonans terapileri ile giderilebilir mi?

Biorezonans ile kronik ağrılara veda edebilirsiniz. Biorezonans terapileri ile akut ağrıların şiddeti azaltılabilir, kronik ağrılarda ise ağrıya neden olabilecek etkenler araştırılır ve tespit edilebilir. Biorezonans ile akut ve kronik ağrılar kısa yada makül (kişiye özel) sürede dindirilmektedir. Besin grubundan vücudun bir çeşit alerjik reaksiyon verenler tespit edilir ve günlük beslenmeden çıkarılır, bağışıklık sistemini zorlayan, ağrıya sebep olabilecek patojenler, toksik maddeler; ağır metallerin vücuttan uzaklaştırılması, bağırsak florasının yeniden düzenlenmesi ile kalıcı sonuçlar elde etmek mümkündür. Biorezonans ile kişinin hassas yapısına uygun terapiler uygulanır. Kişiye özel seans planlaması ile başarılı sonuçlar elde edilir.

Detoks, yani vücudun temizlenmesi ve beraberinde enerjetik denge ve ruhsal durumun sağlanması. Fibromiyalji için güçlü bir normalleşme potansiyeli meydana getirir.

Bize Ulaşın

Halkapınar Mahallesi 1202/2 Sokak Gıda Çarşısı İş Hanı No:31/816 İzmir